Okulumuz

İşleyiş

Anaokulumuzun çalışma saatleri         
Açılış         : 07:00

Kapanış     : 19:30

  Cumartesi ve Pazar Kapalıdır.Öğretmenler toplantısı ve genel temizlik yapılır.  
                                        
                               Nöbetçi Öğretmen         07:30-19:00
                               Sınıf Öğretmenleri         08:00-18:30
                               Tam Gün                        08:00-18:00                       
                               Yarım Gün Sabahçı:        08:00-12:30
                               Yarım Gün Öğleci:         12:30- 17:00

                         Anaokulumuzun beslenme saatleri:
                               Sabah Kahvaltısı               09:00 – 09:30
                               Öğle Yemeği                    12:00 – 13:00
                               İkindi Kahvaltısı              15:30 – 16:00

1. Branş derslerimiz ekim ayında başlar. Haziran ayında bitirilir. Sabahları 10:00-12:00 dir.
2. 0kul dışı gezilere gidilirken daha önceden velilere bildirilen saat esas alınır. İzin kâğıdı ve ücreti okula gönderilir. İzin kâğıdı gelmeyen öğrencimiz geziye götürülmez.
3.Eğitim programı ve beslenme saatini göz önüne alarak geliş ve gidiş saatlerine uyunuz.
4. Gün içinde bilgi almak için sınıf öğretmenleriyle görüşmelerinizi 08:00-09:00 ve 14:00-15:00 arası yapınız. Okul yönetimiyle 07:30-19:30 görüşmenizi yapabilirsiniz.
5.Doğum günü kutlamalarımız Çarşamba günleri 15:00-17:00 yapılmaktadır. En fazla 3 yetişkin yakını katılabilir, palyaço arzu ederseniz kendiniz ya da okulumuzca temin edilir. Doğum gününe getirilen yiyecek ve içeceklerin faturasının fotokopisi okulumuza verilir.  Herhangi bir sıkıntı anında gerekli müdahaleyi ilgili yerle okulumuz yapar.
6. Sosyal bir ortam olan okulun ilk günlerinde hastalanma riskinin yüksek olduğu; ancak gün geçtikçe bu riskin bağışıklık sistemindeki gelişmeyle azalacağı dikkate alınmalıdır. Çocukların hasta, ateşli, keyifsiz olduğu durumlarda nekahat dönemlerini evde dinlenerek geçirmeleri gerekmektedir. Çocuklar iyileştikten sonra okula kabul edilecektir. Olası rahatsızlık durumları için velilerimiz anında bilgilendirilmektedir.
7. İlaç kullanması gereken çocuklarımız için velilerimizin önceden “İlaç Takip Formu” doldurmaları gerekmektedir. Aksi halde ilaç verilmeyecektir. İlaçlar öğretmenlerimiz tarafından ilaç izleme formuna işlenerek takip edilir.
8. Giysiler rahat giyilip çıkarılabilen, fermuarlı, cırt cırtlı olarak tercih edilmelidir. Okul içinde etkinlikleri yaparken kirlenip zarar görebileceği düşünülerek giydirilmelidir. Giysilerin karışabileceği göz önünde bulundurularak, giysilere isim, soyisim ya da baş harflerinin işlenmesi karışıklara yol açmayacaktır. Okulda bulundurulacak yedek giysilerin takibi velinin sorumluluğundadır. Okula gelirken çanta getirmeleri gerekmektedir. Kirlenen giysiler ve haberleşme notları sizlere daha sağlıklı ulaşacaktır.
9. Öğrenciye değerli saat,  yüzük, küpe, kolye, künye gibi takılar takmayınız. Düşmesi kaybolması halinde sorumluluk size aittir.
10.Öğrencinin ruhsal ve fiziksel durumundaki değişiklikleri zamanında okula bildiriniz.
11. Veli toplantıları ve geri bildirim çalışmalarına katılmaya özen gösteriniz.
12. Toplumsal değerleri geliştirmek amacıyla okul tarafından düzenlenen törenlere etkinliklere v.b çalışmalara öğrencinin katılımını sağlayınız.
13. Okul yönetimi tarafından gönderilen yazışma ve cevaplanması beklenen belgeyi belirlenen süre içinde geri gönderiniz.
14. Sözleşmede tercih ve kabul edilen ödeme planına göre zamanında yapınız.
15. Veli anaokulu ücretini peşin öder, makbuz ya da faturasını alır.
16.Eğitim yılı içersinde hastalık, tatil ve benzeri mazeretlerle ödenmiş ücret veliye iade edilmez. Ancak yangın, doğal afet,salgın hastalık,iklime dayalı olağan üstü durumlarda ; mülki makamların ve Hıfzıssıhha Kurulunun gerekli görmesi ve aralıksız 15 gün veya daha fazla süre ile okul öncesi eğitim kurumlarının kapatılması durumunda , önceden alınan ücret bir sonraki ayın ücretine sayılır.
17. Veli öğrencinin tatile ayrılma planını 1 ay önceden okula bildirmek zorundadır.
18. Okul yönetimi her ay veliye aylık eğitim bülteni ve aylık yemek listesi göndermektedir. Ayrıca her gün günlük bilgi formu göndermektedir.
19. Okul yönetiminin öğrenci ile ilgili çözüm önerilerini ve önlemlerini dikkate alınız.
20. Öğrencinin toplumsal kurallara ve insan haklarına saygılı birey olarak yetişmesini destekleyiniz.
21. Öğrenciyle birlikte okul kurallarını benimseyiniz ve gerekli desteği sağlayınız.
22. Öğrenciye okul tarafından verilen eğitim ve öğretimi takip ediniz.
23. Öğrencinin tırnak, saç, kulak, diş v.b bireysel bakımlarını yapmasına destek olunuz.
24. Öğrencinin anne baba dışında başka bir yetişkine teslim edilmesi için kayıt anında veliden imzalı bilgi kâğıdı alınır ya da acil başvuru formundaki kişilere velinin onayı ile verilir.
25. Çocuklarımızın sağlığı her şeyden önemlidir. Onların hassas bünyelerine en uygun hijyenik kurallar uygulanarak tertemiz bir ortam hazırlanır. Bu nedenle okulumuzun iç temizliği her gün düzenli olarak yapılmaktadır. Okulumuzun tuvaletlerinde detol sıvı sabun kağıt havlu kullanılır.150 derece buharlı makine ile temizlenir.
26. Gelişim çağında olan çocuklarımızın doğru ve sağlıklı beslenebilmesi için okulumuzda besin uzmanlarınca, günlük kalori ihtiyaçları hesaplanarak   hijyenik kurallara uygun ve lezzetli yemekler hazırlanmaktadır. Alınan gıda maddeleri bilinen markalardan seçilerek belirli alışveriş merkezlerinden alınır.3 öğün yemek verilir ve test edildikten sonra numunesi 3 gün saklı tutulur.
27.Görevli servis öğretmeni servis aracındaki tüm çocukların güvenliğinden sorumlu olduğundan servis aracını terk etmez. Bu nedenle öğrenciyi servis aracının yanında görevli servis öğretmenine teslim ediniz ve teslim alınız.
28. Servis aracına zamanında öğrenciyi teslim ediniz. Çocuğunuzla sabah kıyafet sorunu yaşamamak için yatmadan önce akşamdan seçimini sağlayınız.
29. Servis kullanan öğrencinin devamsızlığını en geç bir gün önceden okul yönetimine bildiriniz.
30. Servis kullanmayan öğrencinin devamsızlığını en geç aynı gün 09:30 a kadar okul yönetimine bildiriniz.
31. Anaokulumuzun servis hizmeti  okul yönetiminin idare ve denetimindedir.
32. Çocuğunuzun gün içersinde yaşadığı özel bir durum varsa sizlere telefonla bildirilecektir.
33.Çocuklarımızın sağlığı ve eğitimi açısından öğretmenlerimizin mesai saatlerinde cep telefonları ile görüşmeleri mümkün değildir.
34. Okul telefonumuz 2 555 222 meşgul olması durumunda   262 80 81 den ya da  0  530  240 87 35      ---       0  532 273 14 62  den    arayabilirsiniz.